Overall
Home
Away
#
Squadra
MP
W
D
L
G
GD
P
Group B
1
Zenit S.Pietroburgo
18
14
1
3
51:15
36
43
2
CSKA Mosca Juniores
18
14
1
3
57:17
40
43
3
Rostov Juniores
18
10
4
4
34:22
12
34
4
Dinamo Mosca Juniores
18
8
5
5
31:23
8
29
5
Chertanovo Moscow Youth
18
7
5
6
35:32
3
26
6
FC Fakel Voronezh Youth
18
5
5
8
20:30
-10
20
7
FC Akhmat Grozny Youth
18
5
5
8
24:37
-13
20
8
Ural Youth
18
3
7
8
19:35
-16
16
9
FK Nizhny Novgorod
18
2
6
10
19:51
-32
12
10
FC Orenburg Youth
18
1
3
14
12:40
-28
6
Championship Round
1
Zenit S.Pietroburgo
19
15
1
3
55:17
38
46
2
FK Spartak Moscow
19
14
2
3
37:19
18
44
3
CSKA Mosca Juniores
18
14
1
3
57:17
40
43
4
FC Krasnodar
19
11
4
4
37:22
15
37
5
Lokomotiv Mosca Juniores
19
12
0
7
43:26
17
36
6
Rostov Juniores
19
10
5
4
34:22
12
35
7
PFK Sochi
18
9
5
4
27:15
12
32
8
Football Academy Of Konoplev
19
9
2
8
36:34
2
29
9
Dinamo Mosca Juniores
19
8
5
6
31:26
5
29
10
Chertanovo Moscow Youth
19
7
5
7
37:35
2
26
Group A
1
FK Spartak Moscow
18
13
2
3
34:17
17
41
2
FC Krasnodar
18
11
3
4
37:22
15
36
3
Lokomotiv Mosca Juniores
18
11
0
7
40:26
14
33
4
PFK Sochi
18
9
5
4
27:15
12
32
5
Football Academy Of Konoplev
18
9
2
7
34:30
4
29
6
FC Baltika Kaliningrad
18
7
5
6
26:31
-5
26
7
Rubin Kazan Juniores
18
6
3
9
13:16
-3
21
8
Strogino Moscow Youth
18
5
3
10
24:34
-10
18
9
Samara Kryliya Sovetov Juniores
18
4
4
10
28:41
-13
16
10
Uor-5 Youth
18
0
3
15
11:42
-31
3
Relegation Round
1
FC Baltika Kaliningrad
19
7
5
7
27:34
-7
26
2
Rubin Kazan Juniores
19
7
3
9
16:16
0
24
3
FC Fakel Voronezh Youth
19
6
5
8
24:32
-8
23
4
Strogino Moscow Youth
19
6
3
10
28:34
-6
21
5
FC Akhmat Grozny Youth
19
5
5
9
25:41
-16
20
6
Samara Kryliya Sovetov Juniores
19
5
4
10
32:42
-10
19
7
Ural Youth
19
3
7
9
19:39
-20
16
8
FK Nizhny Novgorod
19
2
6
11
19:54
-35
12
9
FC Orenburg Youth
19
2
3
14
15:41
-26
9
10
Uor-5 Youth
19
0
3
16
13:46
-33
3
Group B
2
Zenit S.Pietroburgo
9
7
0
2
26:9
17
21
1
CSKA Mosca Juniores
9
8
0
1
36:9
27
24
3
Rostov Juniores
9
5
3
1
19:10
9
18
7
Dinamo Mosca Juniores
9
2
4
3
16:13
3
10
5
Chertanovo Moscow Youth
9
4
1
4
16:14
2
13
4
FC Fakel Voronezh Youth
9
4
2
3
12:8
4
14
6
FC Akhmat Grozny Youth
9
3
3
3
14:15
-1
12
9
Ural Youth
9
1
4
4
9:20
-11
7
8
FK Nizhny Novgorod
9
2
2
5
10:20
-10
8
10
FC Orenburg Youth
9
0
2
7
4:22
-18
2
Championship Round
4
Zenit S.Pietroburgo
9
7
0
2
26:9
17
21
1
FK Spartak Moscow
10
9
0
1
23:7
16
27
2
CSKA Mosca Juniores
9
8
0
1
36:9
27
24
5
FC Krasnodar
10
5
3
2
19:10
9
18
3
Lokomotiv Mosca Juniores
11
8
0
3
23:13
10
24
5
Rostov Juniores
9
5
3
1
19:10
9
18
7
PFK Sochi
9
5
3
1
14:7
7
18
8
Football Academy Of Konoplev
10
6
0
4
24:20
4
18
10
Dinamo Mosca Juniores
9
2
4
3
16:13
3
10
9
Chertanovo Moscow Youth
9
4
1
4
16:14
2
13
Group A
1
FK Spartak Moscow
9
8
0
1
20:5
15
24
5
FC Krasnodar
9
5
2
2
19:10
9
17
2
Lokomotiv Mosca Juniores
10
7
0
3
20:13
7
21
3
PFK Sochi
9
5
3
1
14:7
7
18
4
Football Academy Of Konoplev
9
6
0
3
22:16
6
18
6
FC Baltika Kaliningrad
9
5
2
2
15:12
3
17
8
Rubin Kazan Juniores
8
4
1
3
6:3
3
13
7
Strogino Moscow Youth
9
4
2
3
16:11
5
14
9
Samara Kryliya Sovetov Juniores
9
3
3
3
22:22
0
12
10
Uor-5 Youth
9
0
2
7
5:16
-11
2
Relegation Round
2
FC Baltika Kaliningrad
10
5
2
3
16:15
1
17
3
Rubin Kazan Juniores
9
5
1
3
9:3
6
16
5
FC Fakel Voronezh Youth
9
4
2
3
12:8
4
14
1
Strogino Moscow Youth
10
5
2
3
20:11
9
17
6
FC Akhmat Grozny Youth
9
3
3
3
14:15
-1
12
4
Samara Kryliya Sovetov Juniores
10
4
3
3
26:23
3
15
8
Ural Youth
9
1
4
4
9:20
-11
7
7
FK Nizhny Novgorod
9
2
2
5
10:20
-10
8
10
FC Orenburg Youth
9
0
2
7
4:22
-18
2
9
Uor-5 Youth
10
0
2
8
7:20
-13
2
Group B
1
Zenit S.Pietroburgo
9
7
1
1
25:6
19
22
2
CSKA Mosca Juniores
9
6
1
2
21:8
13
19
4
Rostov Juniores
9
5
1
3
15:12
3
16
3
Dinamo Mosca Juniores
9
6
1
2
15:10
5
19
5
Chertanovo Moscow Youth
9
3
4
2
19:18
1
13
8
FC Fakel Voronezh Youth
9
1
3
5
8:22
-14
6
7
FC Akhmat Grozny Youth
9
2
2
5
10:22
-12
8
6
Ural Youth
9
2
3
4
10:15
-5
9
10
FK Nizhny Novgorod
9
0
4
5
9:31
-22
4
9
FC Orenburg Youth
9
1
1
7
8:18
-10
4
Championship Round
1
Zenit S.Pietroburgo
10
8
1
1
29:8
21
25
6
FK Spartak Moscow
9
5
2
2
14:12
2
17
2
CSKA Mosca Juniores
9
6
1
2
21:8
13
19
3
FC Krasnodar
9
6
1
2
18:12
6
19
9
Lokomotiv Mosca Juniores
8
4
0
4
20:13
7
12
5
Rostov Juniores
10
5
2
3
15:12
3
17
7
PFK Sochi
9
4
2
3
13:8
5
14
10
Football Academy Of Konoplev
9
3
2
4
12:14
-2
11
4
Dinamo Mosca Juniores
10
6
1
3
15:13
2
19
8
Chertanovo Moscow Youth
10
3
4
3
21:21
0
13
Group A
2
FK Spartak Moscow
9
5
2
2
14:12
2
17
1
FC Krasnodar
9
6
1
2
18:12
6
19
4
Lokomotiv Mosca Juniores
8
4
0
4
20:13
7
12
3
PFK Sochi
9
4
2
3
13:8
5
14
5
Football Academy Of Konoplev
9
3
2
4
12:14
-2
11
6
FC Baltika Kaliningrad
9
2
3
4
11:19
-8
9
7
Rubin Kazan Juniores
10
2
2
6
7:13
-6
8
9
Strogino Moscow Youth
9
1
1
7
8:23
-15
4
8
Samara Kryliya Sovetov Juniores
9
1
1
7
6:19
-13
4
10
Uor-5 Youth
9
0
1
8
6:26
-20
1
Relegation Round
1
FC Baltika Kaliningrad
9
2
3
4
11:19
-8
9
4
Rubin Kazan Juniores
10
2
2
6
7:13
-6
8
3
FC Fakel Voronezh Youth
10
2
3
5
12:24
-12
9
8
Strogino Moscow Youth
9
1
1
7
8:23
-15
4
5
FC Akhmat Grozny Youth
10
2
2
6
11:26
-15
8
7
Samara Kryliya Sovetov Juniores
9
1
1
7
6:19
-13
4
2
Ural Youth
10
2
3
5
10:19
-9
9
9
FK Nizhny Novgorod
10
0
4
6
9:34
-25
4
6
FC Orenburg Youth
10
2
1
7
11:19
-8
7
10
Uor-5 Youth
9
0
1
8
6:26
-20
1